Hem › Forum › Spiritualism › Övrigt inom spiritualism › Lyztrans Zoom träff 31 januari › Svar till: Lyztrans Zoom träff 31 januari
Känner du igen mig?
Under Lyztrans Andliga och mediala möte på zoom så demonstrerade undertecknad ett andligt porträtt som skapades under själva mötet. Till porträttet så följde även en text. Då antalet mötesdeltagare minskade mot slutet så lägger vi nu fram porträttet även här tillsammans med texten med förhoppning om att den på så vis hittar fram till mottagaren.
“- Jag heter Susanne och bodde i Bergslagen under större delen av mitt liv. Virsbo var min hemort och jag ville bli dagmamma i mitt yrkesliv men det hanns aldrig med.
Jag fick problem med hjärtat och andningen på grund av mångårig rökning. Det tog kol på mig till slut.
När det är vida vänners fest det vill säga från alla större sammanhang så är jag den som vill vara med. Man minns mig som rättfram och ganska rolig, om man får säga så.
Jag söker nu dig som ville vara min livsvän och som värmde mina frusna tår i sänghalmen. Vi ville alltid varandra väl och även om vi hade olika vanor så tyckte och tänkte vi lika om mycket.
Du är en av de finaste vänner en människa kan ha och jag älskar dig djupt och innerligt. ”
Budskapet presenteras efter igen kännandet….
Helen Eriksson
-
Det här svaret redigerades för 4 år, 3 månader sedan av
Helle.